Trial Court Judges

To select multiple judge types, simply hold the control (Ctrl) key while clicking the desired judge types. To view all judges, please select all judge types.

Name County District
William R. "Bill" Goodman
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
James F. Goodwin
  • Sullivan County
  • 2
Thomas W. Graham
  • Bledsoe County
  • Franklin County
  • Grundy County
  • Marion County
  • Rhea County
  • Sequatchie County
  • 12
G. Scott Green
  • Knox County
  • 6
Stella L. Hargrove
  • Giles County
  • Lawrence County
  • Maury County
  • Wayne County
  • 22
Tammy M. Harrington
  • Blount County
  • 5
Ross H. Hicks
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
Gina C. Higgins
  • Shelby County
  • 30
Amy V. Hollars
  • Clay County
  • Cumberland County
  • DeKalb County
  • Overton County
  • Pickett County
  • Putnam County
  • White County
  • 13
Jeff Hollingsworth
  • Hamilton County
  • 11
Ben W. Hooper
  • Cocke County
  • Grainger County
  • Jefferson County
  • Sevier County
  • 4
Rhynette Northcross Hurd
  • Shelby County
  • 30
Vanessa Agee Jackson
  • Coffee County
  • 14
Douglas T. Jenkins
  • Greene County
  • Hamblen County
  • Hancock County
  • Hawkins County
  • 3
Deanna Bell Johnson
  • Hickman County
  • Lewis County
  • Perry County
  • Williamson County
  • 21
Felicia Corbin Johnson
  • Shelby County
  • 30
L. Craig Johnson
  • Coffee County
  • 14
Kelvin D. Jones
  • Davidson County
  • 20
Robert L. Jones
  • Giles County
  • Lawrence County
  • Maury County
  • Wayne County
  • 22
Brody Neill Kane
  • Jackson County
  • Macon County
  • Smith County
  • Trousdale County
  • Wilson County
  • 15
David Randall Kennedy
  • Davidson County
  • 20
Jim Kyle
  • Shelby County
  • 30
James M. Lammey
  • Shelby County
  • 30
James Edwin Lauderback
  • Carter County
  • Johnson County
  • Unicoi County
  • Washington County
  • 1
Suzanne M. Lockert-Mash
  • Cheatham County
  • Dickson County
  • Houston County
  • Humphreys County
  • Stewart County
  • 23